Kişisel Gelişim

SADECE SEN 

Diyebilirsiniz ki neden kişisel gelişiyoruz toplumca gelişelim?  Sen geliş ki toplum gelişsin yani tüm uyuyanları uyandırmak için bir uyanık yeter. Bir toplumu oluşturan bireydir çünkü birey küçük bir toplumdur. Öncelikle işleyiş bireyin kendini farketmesinden,tanımasından başlar yani kendini tanımak isteyen biri kendine soru sormalıdır.

Bu sorular şunlardır ;
Ben neyim ?

Nereden geliyorum ?
Nereye gidiyorum?
Vazifem yani yapmam gereken nedir?
Zaten bu soruları soran ve nihayetinde cevaplayan insan kendini tanır, kendini tanımak ise keşfetmekten geçer.
FARK ET
İnsanın kendini keşfetmesi bir çok aşamayla olabilir çünkü insanlar farklı farklıdır
bazı insanlar yatağa uzandığında daha çok hayal kurarak kendine dair bir şeyler farkeder ,bazıları ise su şırıltılarında veya  gün batımında kendini bulmaya kaybolur, bunların hepside önemlidir zaten kendini farketmek için. Zaten en önemli ve en tatlısı hayal kurmak değilmidir?
Geleceğe dair planlar ,geçmişte yaptığın durumların muhasebesi gibi. Yalnız burda bir yanılgı var.
Geçmişi at kardeşim çünkü geçmiş, gitmiş. Dert etme, Peki ya gelecek! O henüz  gelmemiş demek ki senin hayatın sadece şu andan ibaret sen sadece bununla meşgul ol. Hayal kur tabiki ama ulaşmak için neler yapıyorsun veya o hayallere ulaşabilecekmisin? Ümit var ol kardeşim ! Çünkü Korkmak geleceğin karşımıza ne getireceğini bilememektir. Düşün bakalım! Neler yapmaktan hoşlanırsın , Yeteneklerin ve deneyimlerin nelerdir, Kim ile dertleşmek sana iyi gelir. Bazen kendine gelmek için kendinden geçmek lazım ,kendinden geçmek ise dertleşmekten geçer.
Comments
All comments.
Comments