MURAT YÜCEDAĞ İLE C# EĞİTİMİ

 

Saatlerin 5 dakika kadar hızlı ve bir o kadar verimli geçtiği bir etkinlik oldu. C# ile ilgili bilgi sahibi olmayanlar adına bilgisayar bilimi üzerine kurulu bir geleceğe harika bir adım atmış olduk. Bilgi sahibi olanlar ise oldukları noktadan kendilerini çok güzel bir noktaya taşımış oldular. Öğrenirken eğlendiren, vaktini ayırıp gelen Murat YÜCEDAĞ’a ne kadar teşekkür etsek az kalır.

 

 

 

Murat YÜCEDAĞ Kimdir?


Güler yüzlü olduğu kadar yardım etmeyi seven,öğrendiği bilgileri başkalarına öğreterek onların da kendisi gibi geliştiğini görmek isteyen bir kişi.Murat YÜCEDAĞ, kendini yazılım konusunda geliştirip bunu birçok kişinin de yapabilmesi için internet üzerinden sayısız ücretsiz dersler vermiş, güzel projelere imza atmış birisidir. Eğitime katılanlar olarak çok başarılı bulduk, bunun yanı sıra online sayfalar üzerinde sayısız insan Murat YÜCEDAĞ’ı takip etmekle beraber onun sayesinde birçok şey öğrenmişler. Bana kalırsa, online derslerden tutun okullara gelip eğitim vererek, konferanslar düzenleyerek bizim gibi birçok öğrenciyle bir hazine paylaşmış kadar oluyor.

 

 

C# Nedir? Ne İşe Yarar?


Günümüzün popüler programlama dillerinden olan c sharp, yazılım konusunda bize yenilikler sunmaktadır. Sunucu ve gömülü sistemler için Microsoft tarafından tasarlanan bu dil C# NET ortamında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Anders’in tasarımında öncülük ettiği bu dil zamanla gelişerek masaüstü ve web uygulamaları başta olmak üzere çoğu yerde kullanılmaktadır.

 

Peki Gün İçinde Neler Yaptık?


Gün içinde toplam 6 başlık altında kodlama şekilleri öğrendik, çevreme baktığımda herkesin bunu heyecanla yaptığını gördüm ve bu beni daha çok mutlu etti. Her öğrendiğimiz başlıktan sonra Murat Hocamız bize bazı sorular yöneltti, bu soruların bazıları için ödül belirlemiş. Bilirsiniz, bir işin sonunda ödül var dendiyse daha çok hırslanır daha çok rekabet içerisinde olursunuz. O gün biz onu eğlenceli bir şekilde yaşamış olduk. Birkaç arkadaşımız udemy kuponu kazanarak bazı eğitimleri ücretsiz bir şekilde alma hakkı kazandı.

Kendi adıma ben yeni şeyler öğrenmeyi çok seven bir insan olduğum için gün benim için çok verimli ve çok eğlenceli geçmiş oldu. Eğitim bittikten sonra orada bulunan bazı arkadaşlarımla konuştum, onlarında benim gibi hissettiğini gördüm.

 

Öncelikle bu günün ayarlanmasında en önemli yere sahip olan CS Başkanı Meva AKKAYA’ya, bizi kırmayıp geldiği için Murat YÜCEDAĞ’a, gün içinde eğitimin yolunda gitmesi için çabalayan Damla YÜKSEKLİ ve M.Mustafa ÇETİNDAĞ başta olmak üzere orada bulunan herkese emeğinden ve katılımından dolayı teşekkür ederim.

İlerleyen günlerde Murat YÜCEDAĞ’ı tekrar aramızda görme şansımız olursa buna herkesin katılmasını tavsiye ederim. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir gün.