“FANTASTİK CANAVARLAR: GRINDELWALD’UN SUÇLARI” FİLM İNCELEMESİ

Fantastik Canavarlar 2

Harry Potter’ın devamı niteliğini taşıyan “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” filmi ardından yeni serinin 2. filmi çok yakında vizyona giriyor. Serinin ilk filminde bizi büyü tarihinin geçmişine götüren bir yolculuğa dahil olmuştuk. Baş karakterimiz Newt Scamender ve onunla birlikte bavulunun içinde yaşayan canavarları İngiltere’den Amerika’ya geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaşmışlardı. Amerika’nın Büyü Bakanlığı (MACUSA) canavarları öğrendiği zaman bunu hiç hoş karşılamamışlardı. Tabi şaşırtıcı olaylardan biri de bir büyü dışının yaratıkları öğrenmiş olmasıydı. Fakat fragmanda görünen üzere bu filmde bizi bekleyen sürprizler bunlardan daha büyük. Film hakkında detaylı bilgi için imdb ve rotten tomatoes sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Fantastik Canavarlar’a Johnny Depp Bombası

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları filminde tarihi önemi yeteri kadar belirtilmemiş olan Gellert Grindelwald’u kimin oynayacağı büyük bir merak konusuydu. 2016 yılında yapılan açıklama sonucunda karakteri canlandıracak kişinin Johnny Depp olduğunu öğrenmiştik. Bu açıklamanın ardından Harry Potter hayranlarının bir kısmı bu durumu hoş karşılamamıştı. Kendisinin bu role uygun olup olmadığı herkesin kendi takdiri. Anlaşılan o ki film çıktıktan sonra da eleştiriler gelmeye devam edecek gibi duruyor.

Yeni Film Yeni Karakterler

İlk filmde bildiğimiz bazı karakterlerle başlayalım önce.

Newt Scamender

Serinin başrol karakteri olan Newton Artemis Fido Scamender Harry Potter filmlerinden de çok iyi bildiğimiz Hogwarts’ın eski öğrencilerindendir. Hogwarts’tan atılmıştır. Okulda olduğu zaman da tek bir destekçisi vardır; Albus Dumbledore.

Tina Goldstein

MACUSA çalışanlarından biri olan Porpetina Goldstein kız kardeşi Queenie ile birlikte yaşamaktadır. Ilvermorny Cadılık ve Büyücülük Okulu mezunudur.

 

Queenie Goldstein

Tina’nın kız kardeşi saf ama yetenekli Queenie Goldstein. Jacob Kowalski’nin biricik aşkı.

Jacob Kowalski

Canavarları ilk öğrenen büyü dışı. Öğrendikten sonra da Newt’in en iyi dostu olan Jacob Kowalski.

 

Credence Barebone

İlk filmde Oculus olduğunu öğrendiğimiz Credence’i bu filmde daha çok ve daha farklı göreceğiz gibi gözüküyor.

Yeni Karakterler

Albus Dumbledore

Harry Potter filmlerinden çok iyi tanıdığımız Dumblerdore’un gençlik halini bu filmde keşfedeceğiz.

Gellert Grindelwald

Leta Lestrange

Theseus Scamender

ŞİMDİDEN HEPİNİZE İYİ SEYİRLER…