2018 AYAŞ KAMP DEĞERLENDİRMESİ

Bu Bir Klasik

Bu dönem de benim IEEE THKÜ içerisinde geçirdiğim ilk yıl olan geçen senenin başında gittiğimiz otelde dönem öncesi kampı yapıldı. Geçen senenin yanı sıra bu sene daha dinamik geçti. Yeri gelmişken; işte 2017 yılına ait kamp videomuz:

Alışılmışın Dışında

IEEE THKÜ ailesi olarak her zaman sektörün öncüsü ve en yenilikçi öğrenci kolu olma çabası içerisindeyiz. Bu tarz dönem öncesi düzenlediğimiz kamp gibi etkinlikler sayesinde yeni üyelerimize de bu düşünceyi benimsetmek, gönüllülük kavramını aşılamak ve de bol bol eğlenmek amacındayız..

Peki Kampta Ne Yaptık?

Toplantılar

“EĞLENECEĞİZ ARKADAŞLAR!!” diye çıkılan kamp yolu sabah otele ulaşır ulaşmaz toplantıyla devam etti.

IEEE 101 ile başlayıp kulübü yeni üyelere tanıtma amaçlı olan oturumdan tutun da onlarca oturum düzenlendi.

Genel olarak teorik eğitim üzerine geçen toplantılar kısaca; Genel kulüp işleyişi, Globallik, Ekip çalışması ve EGAP konu başlıklarını kapsıyorlardı.

 

Bu dönemki Yönetim Kurulu Başkanı (Furkan Koray İsli) kulüp ile ilgili genel bilgilendirmeler içeren oturumları sundu. Globallik ile ilgili oturum da dönemin Globallik ve Kurumsallık Sorumlusu (Aliye Helin Yıldız) liderliğinde geçti. Ekip çalışması ve ekip liderliğinin nasıl olması gerektiğini barındıran ve bütün ekip için çok faydalı geçtiğine inandığım oturum ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Oğuzcan Turan) tarafından bizlere aktarıldı.

Bunların yanı sıra, herkes için en önemli toplantı ise EGAP oturumuydu ve yeterince özen gösterilerek bütün detaylarıyla yeni üyelere Elif’imiz Yönetim Kurulu Genel Sekreteri (Erdi Güler) ve Denetim ve Danışmanlık Kurulu Başkanı (Mahmut Mustafa Çetindağ) tarafından anlatıldı. Bu sene 3.sü düzenlenecek olan EGAP Sergisi Uludağ Üniversitesinde olacak. Biz de tabi ki ruhen ve bedenen hep beraber orada olup son saniyesine kadar emek vereceğiz.

 

 

 

 

ENERGIZER

“TAMAM ŞİMDİ EĞLENCE” dediğimiz ve dibine kadar hakkını veren eğlenceler, oyunlar ve (AYHAN EPİK)

Energizer denilen kısım tamamen kafa dağıtmak için programa eklenmiş. İnceden inceye de verilen teorik eğitimi pratiğe dökmen için fırsat sunuyoruz sana denilen kısımdır.

 

Tahmin ediyorum ki kampa katılan herkesin aklında Ayhan Epik’in oynattığı oyunlar kalıcı bir yer edinmiştir. Kesinlikle ekip çalışmasını daha iyi anlatabilen bir etkinlik olamazdı diye düşünüyorum. “LAPS” diye oturan açıklamalarıyla gerçekten çok kaliteli ve verimli vakit geçirmemizi sağladı. IEEE THKÜ ailesi olarak tekrardan kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Akşam Oldu Ne Yapsak?

Toplantılar bitti, akşam yemeği yenildi, boş vakitlerde havuzdan faydalanıldı. Peki akşam olduktan sonra herkes odasına mı çekiliyor? Tabi ki de hayır. Hep beraber göl kenarına gidip şarkılar türküler söylenip oyunlar oynanıyor. Yeni tanıştığın insanlarla kaynaşmak için gerçekten harika bir ortam oluşuyor.

Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan sabah tekrardan oturumların devam edeceği aklımıza geliyor ve otel yolunu tutuyoruz.

Peki Nasıl Geçti?

Şahsen benim katıldığım en kaliteli kamp olma niteliğine sahip bu kamp. Bir sonraki yıl düzenlenecek olan kamp her nerede olacaksa kesinlikle müsait olan herkesin katılmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

Kaçırılmaması gereken bir tecrübe…